Tips & Methods

Tips ― Na téma KREATIVITA

23. března 2013 v 15:58 | Lexie Weird.
V pořadí druhý Tips článek. To nám to letí.
U minulého jsem nevěděla, jak ho pojmout, tentokrát si nejsem jistá, jestli je to vůbec dobrý nápad.

Tak tedy začnu.

Motýlci na louce, pocit čerstvého vzduchu, barvy hrající milióny tóny, hřejivé paprsky slunce, úsměv na tváři, hladivý závan větru, atmosféra jako z filmu a vůně nového života. Hluboký nádech. Stisknutí spouště. Pomalý výdech.

Určité momenty v našich životech si pamatujeme pomocí pocitů, vůní a zablesků vzpomínek. Chcete se cítit lépe? Mít úsměv na tváři? Zkuste, každý stříbřitý kousek vaší skvělé vzpomínky dostat na papír, fotografii, koláž, k sobě do pokoje. Pokaždé, když vaše dílo zahlédnete, spojíte si ho se dnem, kdy jste se měli tak krásně. Nemusíte být kdejaký Picaso nebo Leonardo da Vinci, nemusíte mít drahý foťák a pastelku každé barvy, stačí mít odhodlání, vytrvalost a vaše dílo potěší každého se srdíčkem na správném místě. Je to jako vaše oblíbená písnička. Není oblíbená, protože se vám líbí, ale protože ve vás pokaždé, když jí slyšíte něco vyvolá, poznámka když je to zvracení, tak nejspíš oblíbená nebude. A když si střípkami dobrých vzpomínek vyzdobíte stěny svého pokoje, skicák a nebo poličky, budete se v prostředí, ve kterém se vyskytujete cítit lépe.

Nejdůležitější je být kreativní.

1. Zkrášli svůj pokojík [polep si zeď, využij fotografie z dětství, květiny, obrazy]

2. Začni malovat [malovat můžeš cokoliv tě napadne, čímkoliv tě napadne]

3. Vyjádři své emoce [koláží, šmáranicemi, vodou, zkrátka čímkoliv]

4. Nezapomeň na svůj počítač / notebook [příjemná plocha, vyměň staré ikonky za nové]

Jsi často kreativní?
Cítíš se líp v prostředí, které zdobí tvé dobré vzpomínky?
Jak se vám líbil článek/fotografie?

By the way- vůbec neumím kreslit, mám nekvalitní foťák, ale mám radost z toho, že jsem použila své vlastní fotografie a obrázky. Mám radost z toho, že je to celé jen moje.

Tips ― Na téma DENÍK

3. března 2013 v 14:07 | Lexie Weird.
Tak mám tu pro vás první Tips článek.
Zatím pořád netuším, jak ho pojmout, aby vás alespoň trochu zaujal.

Tak si tedy dovolím začít.

Je to několik měsíců, kdy jsem procházela tím horším obdobím svého středoškolského života. Nebylo mi zrovna dvakrát do smíchu. Důležité momenty a lidé v mém životě se hroutili jako domeček z karet. Můj táta byl v nemocnici, kvůli autonehodě. Všichni na mě doléhali s připomínkami o jeho špatném řízení, přičemž si ani nedokázali ověřit fakt, že byl spolujezdec. Těsně před tím, jsem měla na mále, kvůli mojí máme, která po dvaceti letech společného soužití zvažovala rozvod. A k tomu všemu jsem měla zdravotní problémy a nikoho kdo by mi pomohl od mého strachu a nočních můr, které mě doprovázely při spaní. Až jsem našla jednoho kamaráda. Mlčenlivého, oddaného, někoho kdo tu pro mě vždycky byl, můj deník. Smyslem deníku je, že si ho nikdo nemůže v té době, kdy ho píšete přečíst. Ovšem, až ho jednou najdete na dně krabice s nepotřebnými věcmi, když vám bude čtyricet s radostí zavzpomínáte i na ty nejbolestivější rány, které se dávno zahojily.

Ano, píšu si deník. Před mými přáteli tajím pouze informace, které si do něj píšu, nikoliv, že si jej píšu. Někdy je prostě to nejvýhodnější řešení a také to nejjednoduchší řešení dostat ze sebe všechny emoce bez toho, aniž by jste je barvitě popisovali někomu blízkému, který vaši situaci zřejmě nikdy nepochopí, jelikož jí nezažil. Deník je zároveň váš přítel a zároveň zbraň k vašemu vlastnímu zničení, ale stojí za to ho mít. Nikdo vás nebude kárat za vaše vlastní chyby. Některé stránky mého deníku, jsou zvlněné od slz, které jsem jim dala, při sáhodlouhém vypisování mé barvité situace v rodině. Jedině můj deník ví, co znamená zkratka OCJS.

Každý deník je jiný, nezáleží na velikosti, obsahu, vzhledu. Záleží na tom, jestli splní své účely. Doporučuju ho proto opravdu každému, kdo polyká své odpovědi na otázky některých jedinců. Každému kdo se cití občas osaměle a má toho víc, než jen to o co se dovolil podělit se svým blízkým okolím.

Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili .

Tumblr_mgxw1jtyqi1rqq23no1_500_large
Píšete si deník?
Co máte na psaní deníku nejradši?
Jak se vám líbil článek?
Chtěli by jste ukázku mého deníku, nějaký výstřižek?
.
 
 

Reklama