Lexie Weird.

28. září 2012 v 19:46 | Lexie Weird.

Zdravím,
jsem Lexie Weird, také dívka, která je označována jako Prcek, Umpa-Lumpa či Malinká. Důvodem bude asi to, že při svých 156 cm se opravdu nemůžu nechat nazývat Velikánem. Je mi patnáct let, což znamená, že už mám občanský průkaz a můžu si vyskakovat nad mladšíma, ale furt to neznamená plnoletost. Tento rok v červnu jsem vyšla ze základní školy s dobrým průměrem a znalostma, které mě přesunuly na Střední Průmyslovou Školu Stavební obor Pozemní Stavitelsví. Chodím do školy ráda, jelikož tam mám přátelé a jsem tam alespoň trochu užitečná. Pocházím z České republiky, podle toho vypadá i moje čeština. Konkrétně pocházím z Moravy, blíže Valašska. Možná vás zklamu, ale očekávejte, že adresu a číslo popisné Vám prostě nedám.

Mám sourozence. Bohužel jen jednoho a to sestru, která se tento rok odstěhovala. Když jsme tak u toho, také bych se nejradši odstěhovala někam do Ameriky a proč Amerika? V některých částech bohatá a vyspělá země. Spousta lidí, takže odlišný člověk lehce ztratí mezi davem a navíc Amerika přece nabízí nové příležitosti. A teď už vážně, když se Vám odstěhuje starší sestra, ze začátku to považujete za skvělé, cítíte se jako jedináček se spoustou výhod. Později? Cítíte prázdnotu, méně času zaplňou hádky s mou sestrou a více zaplňuje nevyužitý čas. Mám doma několik zvířat, mezi ně patří i moje maminka a tatínek. A v některých chvílích i babička a děda, se kterými bydlíme. Máme přibližně padesát králíků, dva psy, jednu kočku a sem tam i nějaký ten hmyz. Žijeme ve velkém rodinném domku s opravdu velkou zahradou, kterou denno denně využívám pro své potřeby. Bydlíme v dobré lokalitě, kde když to potřebujeme je hlučno a když ne je ticho. Všude kolem nás jsou kopce, což sice není výhodné při povodních, ale opravdu krásné na oko a zdravé, jelikož tu ještě není zas tak zničené obvzduší.

Jsem velký spáč, dokážu spát jak za světla, tak za tmy. Ale když už nutně potřebuju usnout nejde to, a proto očekávejte aktivitu a i nad ránem. Jsem velký snílek a optimista. Špatné věci, můžou být přece ještě horší a ty lepší naopak nejlepší. Nemám nepřátelé, mám jen lidi, které nemám ráda. Mám spoustu přátel, avšak jen pár na které se můžu opravdu spolehnout. Miluju tanec a hudbu. Umím dokonce několik lidových tanců, ale raději mě nechtějte vidět v kroji. A hudba? Lék na zlomené srdce. Nejraději mám? Víte, já vlastně v hudbě kritéria nemám, poslouchám jak dupstep, tak pop nebo r'n'b, dokonce by se našel i nějaký ten jazz nebo opera. Většinu takových písní však nevlastním v originále. Mám ráda knihy, opravdu ráda čtu, obvzláště ty tlusté se spoustou stránek. A od toho se tak nějak odrazil můj cit pro psaní. Musím uznat, že nejsem bezchybná i já obšas zavadím o nějaké to i a y. I já občas opomenu nějakou tu čárku, ale psaní tak nějak dokáže popsat to co cítím, když to nedokážu říct nahlas. Dále mám strašně ráda lidi, nebojím se jich, každý jediný má pro mě hodnotu a ať už je to bohatý politik nebo chudý tulák. Strašně ráda lidem pomáhám, i když z toho sama nic nemám. A jsem ochotná poslouchat názory ostatních na příč tomu, že s nimi nesouhlasím. Také mám ráda zvířata, jsou to nejlepší mlčenliví souzdruzi a i přesto, že neumí naši řeč, umí nám naslouchat a jsou mnohdy lepší společností než-li lidé. Nejraději mám psi, kočky a koně, na kterých také umím jezdit, ale nepohrdnu ani hlodavcemi či užitkovými zvířaty nebo pavouky či hady. Ano, nemám arachnofobii a naprosto mi nevadí jejich chlupaté nožky.

Nejsem materialistická, poznám rozdíl mezi cenou a hodnotou. Jsem upřímná a chovám se k ostatním tak, jak chci aby se oni chovali ke mě. Umím být opravdu náladová. Nejsem výbušný charakter, raději se vyřvu někde v klidu s nohama v teple, než abych do toho zatahovala zbytečné násilí. Jsem ochotná a obětavá. Kvůli rodině a přátelům bych strčila ruku do ohně. Nejsem důvěřivá a nedávám příliš moc šancí. Jsem opravdový romantik, který věří v pravou lásku a šťastné konce, dokud to není úžasné a jedinečné, tak ještě není konec. Občas skáču do řeči a jsem hlasitá. Jsem krotká a stydlivá. Ale dokážu se i pořádně odvázat. Mám bláznivé nápady a jsem pro každou srandu. Jsem samostatná a i když se snažím nevyhýbat se různým záležitostem, většinou to skončí naopak. Nevadí mi prohra i v prohře je sílá a určitý potenciál. Nerada se vzdávám a jsem opravdu trpělivý člověk, umím si počkat bez zbytečných řečí. Jen někdy dělám z komára velblouda a unáhlené závěry. Jsem cílevědomá a znám samu sebe. Když nemám své dny a všechno jde z kopce, jsem roztěkaná, štěkám i na věci, na které bych si to nikdy nedovolila a jsem strašný bordelář. Když jsem ovšem šťastná, dělám věci, které miluju. Mám ve svých věcech pořádek a nic mě jen tak nerozzuří a nedostane na kolena. Mám ráda změny, ale i přesto nepohrdnu stereotypu. V obyčejných věcech se přece schovávají neobyčejné záležitosti.

Strašně ráda sportuji, hlavně běhám. Na běhu mám ráda, jeho lehkost nikdo vaši rychlost nemůže ovlivnit, jen vy sami a s nějakou příjemnou melodií, co vám proudí tělem a krásným místem, které vás inspiruje, je to jako pohádka. Ráda také jezdím na bruslích, kole, koni jak jsem předtím zmiňovala. Bez čeho bych se opravdu obešla jsou zimní sporty, nemám příliš ráda lyžování, nejen že mi nejde, ale mám menší strach z výšek. Nemám moc ráda kolektivní hry. Ne že bych kolem sebe neměla ráda lidi, ale kolektivní hry v mém případě obvykle nedopadají nejlépe. Nemám ráda davy lidí, cítím se při nich stísněná. Ve volném čase se ráda jen tak procházím, spím, píšu, věnuju se věcem co mám ráda. Důležité věci obvykle nechám na poslední chvíli a maličkosti plním na místě. Když něco slíbím, obvykle to dodržím, co se týče rodinných záležitostí, obvykle to tak nebývá. Strašně ráda se chovám jinak než ostatní, či-li nejdu s řádami desítek nebo tisíců, ale jednotek. Miluju neobvyklé věci a ráda zkouším něco nového i když to není zrovna nejlepší způsob, jakým se ukazovat. Přiznávám se, zkoušela jsem trávu a upřímně? Alespoň vím, že jednou to stačilo a víckrát už to opravdu zkoušet nebudu. Jsem extrémní nekuřák, či-li dým a zápach z cigaret opravdu nesnáším. Co se týče alkoholu to už takové hranice nemám. Mám radši ten tvrdší alkohol, přiznávám že nesnáším víno a ani na Silvestr si nedávám šampaňské.

Jsem ten pohodlnější typ. Doma nosím vlasy v culíku nebo drdolu, nestarám se o vzhled, a když mám někam jít, strávím před zrcadlem, opravdu dlouhou dobu, dokud si nejsem jistá, že jsem připravená. Před lidmi, které mám však ráda a znají mě takovou jaká jsem, dokážu být i nenamalovaná a nevypadat nejlépe. Převážnou většinu času, trávím u počítače a nestydím se za to, i když mám přátelé, spousta z nich plánuje spoustu věcí na večer a jelikož mám poněkud přísné rodiče, obvykle jsem já ta co musí sedět doma. A počítač je nejlepší místo, jak se spojit s těmi, kteří jsou na tom podobně. A teď to nejdůležitější strašně ráda, navazuji kontakt i s nějvětšími cizinci, i s těmi co nemluví stejným jazykem. Ano, přiznávám, že obvykle se usmívám, přikyvuji a neznám ani jednu dobrou odpověď, tohle je ovšem, jen když mluvím se Španělem, Italem, Rusem a nebo Blbcem. V angličtině mám naprosté jasno, učím se jí už od malička a mám v ní větší znalosti, než jiní lidé mého věku a nebojím se to přiznat. A mezi mou velkou zálibu, ještě patří filmy, někdy si připadám jako naprostý kritik, někdy jako kdyby mě film naprosto pohltil a u seriálů je to obvykle ta druhá možnost. Mezi mé oblíbené patří The Vampire Diaries, Pretty Little Liars, Once Upon A Time a Teen Wolf. Ale sleduji jich poněkud víc.

A to by mohlo být vše, snažila jsem se popsat svůj charakter a jak tak koukám, nejspíš se mi to podařilo. Vyhnula jsem se přebytečným informacím, jako co snídám, i když nebylo k tomu daleko a taky jsem se snažila nevypisovat seznamy mým oblíbených kapel, filmů či herců, jelikož by jste stejně většinu neznali a většinu ani nedokázali nahlas vyslovit. A pokud to někdo dočetl do konce, tak ať se přizná, jelikož bych tohohle člověka asi zulíbala.

Nashledanou.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Salone & Mia Salone & Mia | Web | 2. března 2013 v 21:57 | Reagovat

Jasné že si nás možeš prídať do obľúbených budeme radi :) Máš perfektný blog.. úplne som sa do toho nejako začítala O.o

2 Sydney Sydney | Web | 3. března 2013 v 7:38 | Reagovat

Tiež mám 15 rokov a tento rok som prvým na strednej. Svoje prihlášky som poslala na stavebnú školu a zdravotnú. Zobrali ma tam aj tam, ale nakoniec som si zvolila zdravotku, pretože ma baví viac a chcem ísť ďalej na medicínu. My tiež bývame v rodinnom dome ale len rok s mojou maminou :) Ja som tiež absolútne pokojný typ a nevybucujem. Tiež som cieľavedomá a uvedomelá k životu. Denno denne si vážim také drobnosti. Ale vraví sa, kto si váži málo, dočká sa veľkého. Čím ďalej si mi sympatická viac! :) Tiež veľa času trávim pri pc, možno preto že som radšej sama. Ale chodievame kdekoľvek s kamarátkami :) Prečítala som to dokonca, tvoj blog je absolútna špica hneď si v mojích obľúbencoch. :)

3 Dária IK Dária IK | 3. března 2013 v 15:22 | Reagovat

Rada veľa čítam, takže nebol problém to dočítať do konca :) A páčia sa mi tvoje články. :) Tiež mám 15 ro(c)kov. A inšpirovala si ma týmto článkom, dopodrobna pekne opísané. Len ešte sa naučiť česky :D (skutočne rozumiem málo čo, ale viem si v texte preložiť slovo tak, aby mi to pasovalo) :D

4 Lexie Weird. Lexie Weird. | Web | 3. března 2013 v 16:46 | Reagovat

[3]: Děkuju moc! :) Opravdu moc mě potěšilo, že sis článek přečetla. A slovenština a čeština jsou si podobné, ale taky mám občas problém s některými výrazy, slovním spojením a podobně.

5 alinka77 alinka77 | Web | 3. března 2013 v 20:50 | Reagovat

bez problémů..jsem ráda, že jsem narazila na někoho, kdo nemá problém napsat dlouhý článek.super :D

6 nicole. nicole. | Web | 4. března 2013 v 17:10 | Reagovat

Tohle.. je neskutečné. Jako kdybych četla sebe. Opravdu. Až na pár maličkostí, jako například to, že já moc trpělivá nejsem.
Co se ostatního týče tak by jsi mohla číst z hlavy. Já mám ráda běh - a asi jako jedna z mála ze třídy :D Jsem obrovstý snílek. V hlavě se dokážu vytvořit snad vše a to co opravdu chci, do toho dávám všechno, aby se to stalo skutečností. Já bych ke všemu mohla napsat tolik věcí, ale ten komentář by jsi si pravděpodobně nepřečetla, protože by to bylo extrémně dlouhé. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama